קידום ספרים אל פסגת האמזון

איך מתבצע קידום ספרים באמזון?

איבוקפרו – eBookPro הוצאה לאור ישראלית בעלת הניסיון וההשגים הגבוהים ביותר בקידום ספרים באמזון. הסופרים זכו לחשיפה בינלאומית וספריהם נמכרו בכל אתרי אמזון בעולם, הספרים באמזון קיבלו ביקורות נלהבות, דורגו במקומות גבוהים  והפכו לרבי מכר.

לאחר שנים של מחקר ופיתוח של צוות האנליסטים של איבוקפרו – eBookPro , החברה פיתחה מתודולוגיה ייחודית להשקה וקידום ספרים באמזון כך שסופר ישראלי יוכל לקבל חשיפה בינלאומית ולמקסם את פירות השקעתו ביצירה הספרותית. הקידום מתבצע הן על ידי קמפיינים ייחודיים של “ימי חינם”, הן על ידי קמפיינים של “ימי מבצע” והן באמצעות מודעות קידום ממומנות באמזון וברשתות חברתיות.

השיטה נבדקת ומשוכללת על בסיס יומי, בהתאם לפלטפורמה הדינאמית והאלגוריתמים המשתנים של אמזון, ותוך מעקב אחרי מאות ספרים ברשימות רבי המכר של אמזון. היישום מותאם באופן פרטני לכל ספר וספר.

צריך לזכור שאמזון הינה חנות ספרים ענקית עם יותר מ- 5,000,000 ספרים דיגיטליים, ועוד כ- 30 מיליון ספרים מודפסים, שאליהם מצטרפים מדי חודש עוד כמה אלפים. לא פלא שכל כך הרבה ספרים הולכים שם לאיבוד, ורוב הספרים לא נמכרים כלל.

למה כדאית הוצאה לאור באמזון?

כתיבת ספר היא השקעה גדולה ומאמץ אדיר. זהו תהליך ארוך שדורש יצירתיות, התמדה, כישרון, כישורי שפה גבוהים ויכולת כתיבה ברמה גבוה. מי שלוקח על עצמו את המשימה הקשה הזו, ועומד בה בהצלחה, בדרך כלל יגיע לתוצאה המיוחלת והיא ספר גמור ושלם, שאפשר לפרסם ולהפיץ. באופן טבעי, מי שכתב את הספר בעברית ירצה להפיץ אותו בישראל לקהל הקוראים בעברית, אבל שוק הספרים בישראל מאוד קטן ורווי ודרכי ההפצה בעזרת חנויות הספרים מאוד מצומצמות ומוגבלות והתמלוגים שמתקבלים מאוד נמוכים.

לאחר מאמץ ניכר והשקעה כספית נוספת, סופרים רבים יישארו מתוסכלים וללא יכולת לכסות את השקעתם הרבה.

הוצאה לאור באמזון מהווה אלטרנטיבה לשוק המקומי, שבה היתרונות רבים והאפשרויות בלתי מוגבלות.

אמזון היא חנות הספרים הגדולה ביותר בעולם, המפיצה בו זמנית כל ספר ב-13 אתרים שונים בשפות שונות ומגיעה כמעט לכל מדינה בעולם. באמזון הסופרים אינם נדרשים לתיווך של הוצאות לאור אלא יכולים לפתוח חשבון ולהעלות את הספרים בעצמם, והתמלוגים הם 70! אחוז ממכירת ספרים דיגיטליים ו60 אחוז ממכירת ספרים מודפסים. קהל הקוראים עצום (כ-300 מליון קוראים ) ומגוון, והספרים מופצים באינסוף קטגוריות ותתי קטגוריות כמעט בכל נושא בעולם.

החשיפה היא בינלאומית והספר עומד ישירות למשפט הקהל. אם זה ספר טוב, הוא יקבל ביקורות טובות ויכול להמשיך ולהימכר במשך שנים. הספר באמזון לעולם לא “יורד מהמדף” הוא נשאר תמיד זמין לרכישה בתפוצה בינלאומית ותופס עוד ועוד תאוצה ברשת.

איך להצליח בפרסום ספרים באמזון?

הדרך המהירה להיחשף בגדול כסופר באמזון היא דרך קמפיין “ימי החינם”!
אמזון מאפשרים 5 ימי חינם פעם ב- 90 יום, ובימים אלה אפשר למצוא את קהל היעד של הספר בתוך ימים בודדים!
ככל שכמות ההורדות בחינם גדולה יותר, הדרוג ב”ימי החינם” טוב יותר ואמזון משקללים את כמות ההורדות ומעמידים את הספר במיקום טוב יותר בעת המעבר למכירה בתשלום.

דרוג טוב חושף את הספר לקהל גדול יותר ומביא למכירות רבות יותר.
איבוקפרו – eBookpro משתמשת בשיטה זו ליצירת ‘באזז’ ראשוני בעת השקת הספר באמזון.

על מנת להמשיך ולמנף את ה’באזז’ שנוצר בקמפיין החינמי, איבוקפרו – eBookpro יוצרת סידרה של “ימי מבצע” – מכירת הספר במחיר מופחת.

ימים אלו מופעלים על ידי החברה בהתאם לצורך ומאפשרים לשמור על דרוג טוב של הספר באמזון.

מערכת מודעות הקידום הממומנות באמזון מאפשרת לפרסם מודעות לספרים בתוך האתר עצמו. קידום זה דומה למערכת הקיימת בגוגל ומבוססת על הרעיון של קידום על פי מילות מפתח – בחירת מילים ייעודיות המתאימות לספר מכל הבחינות מבחינת חיפוש, “קנייה” של מלים אלו וחשיפת הספר בראש תוצאות החיפוש של אותן מלים.

חשוב לזכור שלקידום זה יתרון נוסף שכן ניתן לדרג את הספר בצמידות לספרים וסופרים מובילים אחרים ולהתחשב במתחרים באותה קטגוריה, ובכך להעלות את רמת חשיפתו.

איך מתאפשרת מכירת ספרים באמזון?

הכלים השיווקיים של אמזון מאפשרים לספר חשיפה מקסימלית, וכאשר הקורא הפוטנציאלי מגיע לדף שבו מוצג הספר, הוא יוכל להחליט אם לקרוא אותו. מכיוון שהמבחר גדול, ההחלטה קשה ופעמים רבות מתבצעת באופן אינטואיטיבי ותוך שניה או אף פחות מזה. לכן הצורה שבה הספר מוצג באמזון היא זאת שתכריע את ההחלטה. הגורמים המשפיעים ביותר על המכירה, על פי סדר החשיבות, הם: שם הספר, כותרת המשנה המסבירה את הנושא של הספר, הכריכה, תיאור  הספר, הביקורות, דף הסופר. כדי לעשות את זה נכון נדרש ניסיון שיווקי רב, הכרות מעמיקה עם קהל הקוראים ויכולת ניתוח אלגוריתמי גבוהה.

שם הספר חייב להיות מסקרן ולרמוז על הז’אנר ועל נושא הספר.

כותרת המשנה צריכה להסביר אותו דבר במספר מילים, המהוות חיזוק קוגניטיבי וגם אלגוריתמי לשם.

הכריכה חייבת להיות מקצועית ובולטת ולשקף את הז’אנר. במבט של שניה הקורא חייב לזהות איזה סוג ספר זה.

תיאור הספר צריך להיות קצר וממצה, להסביר את תמצית העלילה ללא ספוילרים ולהסביר לקורא למה כדאי לו לקרוא את הספר. כדאי גם להוסיף כותרת שמושכת את העין ונראית מקצועית.

תוכן הביקורות תלוי כמובן באיכות הספר ובקוראים, אבל חשוב לעשות מאמץ גדול כדי ליצור כמה שיותר ביקורות. ככל שיש יותר ביקורות זה מהווה “אישור חברתי” עבור הקורא שאכן זהו ספר שרבים מתעניינים בו.

לסיום, דף הסופר חייב להיות מקצועי, כולל תמונה טובה של הסופר או הסופרת, תאור קצר של חייהם ופועלם הספרותי, מבחר תמונות מתאים, ובמידת האפשר גם סרטונים קצרים על הספר או על הסופרים.