מהן עלויות של פרסום ספר באמזון?

עלויות תרגום מעברית לאנגלית

כדי לפרסם ספר באמזון צריך תחילה לתרגם את הספר לאנגלית. עברית היא שפה נפלאה, אבל רק שבריר אחוז מהאנושות דוברת אותה. כיום אנגלית היא השפה הבינלאומית והשער לעולם התוכן הגלובאלי. תרגום הספר מעברית לאנגלית דורש השקעה כספית משמעותית, אבל בלעדיה לא יתאפשר פרסומו בינלאומי.
אם אתם יכולים להשקיע את הסכום הדרוש לתרגום בעצמכם, תוכלו להתקדם מהר. קיימים שפע של מתרגמים טובים ברמות שונות, ולחלקם התמחות בז’אנר ספציפי. חשוב למצוא את המתרגם שמתאים לז’אנר של הספר ולסגנון הכתיבה שלכם, וחשוב מאוד שתהיה לכם תקשורת טובה ורוח עבודת צוות. בסופו של דבר המתרגם עומד לבצע משימה מאוד קשה, “להיכנס לראש” שלכם, וליצור העתק של היצירה שלכם בשפה אחרת. רצוי שתעזרו לו בכך ככל יכולתכם.
עלויות התרגום מחושבות על פי מספר המילים, כאשר בדרך כלל מספר המילים בעברית יוכפל ב 1.3 – 1.5 כדי לשער את מספר המילים הסופי באנגלית. התמחיר יהיה בדרך כלל על פי מספר המילים בשפת היעד (אנגלית), והחישוב ייעשה לפי מילה או לפי יחידת תרגום (250 מילים).
המחיר הסופי ייקבע על פי רמת המתרגם, הנסיון שלו, הז’אנר ורמת קושי התרגום, ויכול לנוע בין 50-120 שקל ליחידת תרגום. כדאי לבחון מספר הצעות לפני שמחליטים ורצוי גם לבקש דוגמת תרגום כדי לראות למה אתם מתחברים יותר.
במידה ואינכם יכולים או רוצים לממן את עלויות התרגום, מומלץ לפנות לקרנות שונות ולבדוק אפשרות לקבלת מענק תרגום. אפשרות אחרת היא פניה לתחום מימון המונים וגיוס כסף לפרוייקט.

עלויות עריכה לשונית באנגלית

קשה להפריז בחשיבות העריכה הלשונית, וחשוב שתעשה על ידי מי שזו שפת האם הראשונה שלו והוא בעל מקצוע מוכח בתחום. ככל שהספר יהיה טוב והעלילה תהיה מרתקת, במידה ויהיו שגיאות כתיב, תחביר, או פיסוק, בחירת מילים לא מתאימה או מושגים לא מובנים, הקורא ינטוש את הספר לאחר מספר עמודים במקרה הטוב, או יכתוב ביקורת גרועה באמזון במקרה הרע.
חשוב לדעת שלקוראים האמריקאים אין סלחנות בכלל לספר עם שפה גרועה, וביקורת גרועה באמזון נשארת לנצח, בדיוק כמו הספר.
גם עלויות עריכה לשונית משתנות מאוד, והעלות משתנה בעיקר על פי טיב התרגום. ככל שהתרגום יהיה טוב יותר ויידרשו פחות תיקונים, העורך יסתפק בתשלום צנוע יותר. עריכה של תרגום טוב תעלה בסביבות 7-15 סנט למילה ועריכה של תרגום בעייתי יכולה להגיע עד פי 3.

עלויות פתיחת חשבון באמזון ומילוי טפסי מס

כל אחד יכול לפתוח חשבון KDP (Kindle Direct Publishing) של אמזון, ובתנאי שהוא עומד בכל הכללים של אמזון וחותם על ההסכמים של אמזון בעת פתיחת החשבון. פתיחת החשבון אינה כרוכה בתשלום.
לאחר פתיחת החשבון תידרשו למלא טפסי מס, הנשלחים על ידי אמזון לרשות המיסים האמריקאית IRS וייקבע לכם אחוז המס שתשלמו על תמלוגים. אם אתם מחזיקים באזרחות אמריקאית, לא תשלמו כלל מס באמזון, אבל אם אתם ישראלים ותמלאו את הטופס באופן מיטבי, ייקבע לכם מס של 10%. במידה ולא תמלאו את הטפסים בצורה הנכונה, ייקבע לכם המס המירבי של 30%. המס הזה ינוכה מכל תקבול שיגע ממכירות שבוצעו Amazon.com (האתר האמריקאי). לא ינוכה מס מתקבולים שמגיעים מכל האתרים האחרים של אמזון (כמו האתר של אנגליה, אוסטרליה, קנדה, האתרים האירופאים וכו’).

עלויות הפקת ספר לאמזון

באמזון ניתן ליצור ספרים בארבעה פורמטים: ספר דיגיטלי, ספר מודפס בכריכה רכה, ספר מודפס בכריכה קשה וספר אודיו. לכל פורמט יש ליצור את הקבצים המתאימים כך שהקורא יקבל מוצר מוגמר בצורה מיטבית ויהנה מחווית הקריאה.
אם יש לכם יכולות טכניות גבוהות וידע בתחום ההוצאה לאור, מומלץ לקרוא את ההנחיות של אמזון וליצור את הקבצים במדוייק על פי ההוראות, ואז לא תהיה כל עלות להפקת הספר והעלאתו לאמזון.
אם אתם מעדיפים להעזר במומחה, תוכלו למצוא מספר חברות שעושות את זה בארץ, והרבה חברות בחו”ל. ישנם מעצבים המתמחים בהכנת הפורמטים השונים לספרים דיגיטליים ומודפסים, וישנם עורכי קול המתמחים בספרי אודיו. רצוי להעביר את עבודת ההפקה למי שמתמחה בכך וצבר הרבה נסיון באמזון, כי לפעמים חיסכון קטן בעלות הפקת הספר מוביל למוצר ירוד, הרבה עוגמת נפש וירידה משמעותית במכירות.
גם כאן עלויות ההפקה משתנות מאוד על פי סוג הספר ואורכו וכדאי לאסוף כמה הצעות מחיר לפני שמחליטים. סכומים מקובלים הם 250$-650$.
מאמץ מיוחד וקריטי יש להשקיע בכריכה. חשוב להבין שגם בספרים יש “אופנה” בדיוק כמו בבגדים, והיא משתנה על פני הזמן. אם אתם רוצים לדעת מה האופנה העכשווית בז’אנר שלכם, היכנסו לאמזון והסתכלו על הספרים המצליחים בעמוד הראשון בקטגוריה. כך כדאי להכין כריכה. אם לא ניחנתם ביכולות עיצוב גרפיות מתקדמות, עדיף לפנות לגרפיקאי שמתמחה בכך. העלויות יהיו 200-500$.

פרסום ספר באמזון

לאחר שהספר שלכם שלם ומושלם, תרצו להציב אותו בצורה האטרקטיבית ביותר באמזון, שם הוא יתחרה עם כל שאר הספרים על תשומת הלב של הקורא. ספר שיוצב בצורה מקצועית ייתן לקוראים תחושה טובה וביטחון במוצר, ויעודד אותם לקנות אותו.
תחילה הם יבחינו בשם הספר, בכריכה ובכותרת המשנה ובמספר הביקורות. אם הם יהיו מעניינים, ימשיכו הקוראים ויקראו את השורות הראשונות של תאור הספר. בשלב זה כבר תתקבל ההחלטה האינטואיטיבית על רכישה. חלק מהקוראים שאינם מהירים בקבלת החלטות, ימשיכו ויקראו את התאור כולו, את הביקורות ואת דף הסופר. כל אלו חייבים להיות מעניינים, רהוטים, מעוצבים ומדוייקים. לא משנה כמה מוצלח יהיה הספר, ללא הצבתו המקצועית באמזון אף אחד לא ירכוש אותו. לצורך כך צריך לשלב יכולות ביצירת תוכן שיווקי, הבנת דרכי קבלת ההחלטות של קהל היעד, והבנת האלגוריתם של אמזון. יחסית יש מעט מומחים בתחום בעולם, ועוד הרבה פחות מזה בארץ.
אם אתם לא מתמחים בזה, כדאי לחפש את אותם מומחים שיעשו את ההבדל עבור ספרכם ויתנו לו הזדמנות הוגנת להצליח באמזון. אין “מחיר שוק” לזה וכדאי לבדוק הצעות גם בארץ וגם בחו”ל.

קידום ספר באמזון

נדרשת התמחות מאוד ספציפית לקידום ספר באמזון.
תוכלו למצוא ברשת אינספור עצות, טיפים, בלוגים, ספרים, סרטונים וקורסים שילמדו אתכם איך לעשות זאת, ומי שישקיע את כל המאמץ בלמידת החומר אכן יוכל להתקדם ולהתמחות בתחום. אבל אם לא עשיתם את זה בהצלחה לפחות 3 שנים עם לפחות 30 ספרים בז’אנרים שונים, לא תוכלו לקרוא לעצמכם מומחים ויהיה קשה לכם לעשות את זה מספיק טוב.
אמזון מעוניינים לעזור לסופרים למכור את ספריהם, כי יש כאן מטרה משותפת, ככל שאתם תמכרו יותר אמזון ירוויחו יותר, ולכן הם מעמידים לרשות הסופרים כמה כלים שיווקיים מעולים, כולל האפשרות ליצור קמפיין ימי חינם, קמפיין ימי מבצע, ומודעות פרסום ממומנות באמזון (בדומה למימון מודעות בגוגל ובפייסבוק). אם תדעו לנצל ביעילות את הכלים האלה תוכלו לקדם את הספר שלכם באמזון.
אם אתם רוצים לעשות זאת בעצמכם, השקעה מומלצת בפרסום לקראת קמפיין תהיה 300-500$ ותקציב פרסום מינימלי מומלץ למודעות ממומנות הוא 5-10$ ליום. במידה ואתם רוצים עזרה של מומחה לקידום, כדאי קודם לבדוק מה הוא עושה ומהן ההצלחות שלו עד כה, כדי לשער אם הוא יוכל לקדם גם את הספר שלכם.

אולי יעניין אותך גם...

קידום ספרים באמזון באמצעות סרטונים בפייסבוק

קרא עוד

יריד הספרים הוירטואלי הראשון בבייג’ינג יוצא לדרך באוגוסט 2020!

קרא עוד

יום השואה – לספר את הסיפור באמזון

קרא עוד

ספרי אודיו (שמע) – הכוכב החדש באמזון

קרא עוד

צורי צמרת: עכשיו בעברית ובחינם, באהבה לילדי ישראל

קרא עוד

איך נמכר ספר להוצאה לאור הענקית HarperCollins ויתורגם לעוד 15 שפות

קרא עוד

סוף עונת הירידים: שנה מוצלחת לסוכנות הספרותית שלנו

קרא עוד

זו היתה שנה טובה לספרות הישראלית

קרא עוד

ספרים בעברית באמזון- עכשיו כבר אפשר, וגם כדאי!

קרא עוד

מה השתנה בשוק ספרי הילדים בסין?

קרא עוד

איך להגדיל את המכירות באמצעות שם וכריכה מתאימים באמזון

קרא עוד

לא נחים לרגע! חתמנו על הסכם הפצה עם הענקית Baker&Tailor

קרא עוד

איך הרווחתי $18,000 בחודש הכריסמס לספר באמזון – 10 טיפים

קרא עוד

אמזון קרוסינג Amazon Crossing – חוצים גבולות בשבילכם

קרא עוד

הסוכנות הספרותית שלנו: 2018, אז מה היה לנו?

קרא עוד

שידרוג שיטת פירסום ספרים באמזון

קרא עוד

#בוקסטגרם (#bookstagram)– מה זה ולמה זה מקדם ספרים?

קרא עוד

כלי שיווקי חדש לספרים מודפסים באמזון

קרא עוד

על סיקורים ומסקרים באמזון, ולמה זה חשוב?

קרא עוד

על מה מסתכלים הקוראים הפוטנציאליים שלכם באמזון?

קרא עוד

מה זה סינופסיס לספר ואיך כותבים אותו נכון?

קרא עוד

איך לקשר מידע חיצוני (למשל ויקיפדיה) לספר שלכם באמזון? XRAY

קרא עוד

ייצוג ספרותי בחו”ל על ידי איבוקפרו eBookPro

קרא עוד

נכסים דיגיטליים – אם אתה לא שם, אתה לא קיים!

קרא עוד

העולם מחכה לכם – תערוכות ספרים!

קרא עוד

Press Release – מה זה ואיך עושים את זה טוב?

קרא עוד

Headline Search Ads – מודעת פרסום חדשה באמזון

קרא עוד

האם עמוד עיסקי בפייסבוק יכול לקדם ספר באמזון?

קרא עוד

איך מתבצע תרגום ספרים מעברית לאנגלית עבור אמזון?

קרא עוד

אתר סופר – איך עושים את זה טוב?

קרא עוד

איך מוכרים ספרים באמזון מחוץ לארה”ב?

קרא עוד

איך לכתוב ספר הדרכה מוצלח לאמזון?

קרא עוד

Amazon Advantage – חשיפה מתקדמת לספר באמזון

קרא עוד

למה לספר של הילרי קלינטון מחקו 1,000ביקורות באמזון?

קרא עוד

מה נדרש כדי למכור ספרים ביותר מ- 100,000$?

קרא עוד

עיצוב כריכה לספר באמזון – איך עושים את זה נכון?

קרא עוד

רשימות ספרים באמזון – מה עוד יש חוץ מרבי מכר?

קרא עוד

מה זה ובשביל מה זה טוב – Editorial Reviews באמזון?

קרא עוד

דרוג חדש ונסיוני לביקורות באמזון

קרא עוד

ספרי שמע – Audio Books – הטרנד החדש באמזון

קרא עוד

?Amazon Cash – איך קונים באמזון במזומן

קרא עוד

איך עושים יותר כסף מאמזון? Amazon Associates

קרא עוד

כריכה עם סרטון או אנימציה – אפשרית באמזון

קרא עוד

איך לשכפל ולמכור יותר ספרים באמזון?

קרא עוד

ג’יי. קיי. רולינג מצייצת: אל תקנו ואל תקראו את הסיפור הקצר שלי!

קרא עוד

Amazon Charts – מה באמת קוראים באמזון?

קרא עוד

Amazon Charts – מה באמת קוראים באמזון?

קרא עוד

השינויים שחלו בתוכנית השאלת הספרים באמזון

קרא עוד

סידרת ספרים באמזון – למה זה טוב?

קרא עוד

פרה-אורדר (Pre-Order) באמזון – הטוב הרע והמכוער

קרא עוד

AMS – קידום באמזון בעזרת מילות מפתח

קרא עוד

למה בכלל צריך עמוד סופר באמזון?

קרא עוד

סיקור מאומת (Verified Purchase) – איך משפיע?

קרא עוד

5 טיפים שיעזרו לכם לקדם את הספר שלכם למיליוני קוראים באמזון

קרא עוד

קידום ספר לפסגת האמזון: איך זה עובד באמת?

קרא עוד

ספרי ילדים באמזון – כדאי או לא כדאי?

קרא עוד

רוצים להיות בסט סלר באמזון? אל תאמינו לכל מה שמוכרים לכם!!

קרא עוד

תרגום ספרותי מעברית לאנגלית

קרא עוד

חוסכים בעלויות הדפסה – עוברים ל POD

קרא עוד